اخبار مجمع

 • وبینار مجازی با عنوان «در مسیر جوانان ترین امام معصوم(ع)» توسط مجمع اهل بیت(ع) عراق، برگزار خواهد شد.

  وبینار مجازی با عنوان «در مسیر جوانان ترین امام معصوم(ع)» توسط مجمع اهل بیت(ع) عراق، برگزار خواهد شد.

  وبینار مجازی با عنوان «در مسیر جوانان ترین امام معصوم(ع)» توسط مجمع اهل بیت(ع) عراق، برگزار خواهد شد.
 • آیت الله رمضانی:

  آیت الله رمضانی: "حاج تقی انصاریان" در نشر آثار شیعه خدمات زیادی کرده است

  دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت(ع)، پیش از ظهر امروز چهارشنبه ۸ تیر ۱۴۰۱ از حاج «محمدتقی انصاریان» مدیر انتشارات انصاریان عیادت و از آثار این انتشارات بازدید کرد.

  آیت الله «رضا رمضانی» در این دیدار با قدردانی از تلاش های آقای انصاریان با بیش از نیم قرن خدمت در عرصه انتشار کتاب های دینی، از درگاه خداوند برای ایشان آرزوی تندرستی و سلامت کامل کرد.

  دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت(ع) خطاب به مدیر انتشارات انصاریان گفت: نشر کتاب های دینی، انگیزه قوی می خواهد که الحمدلله خداوند این توفیق را شامل حال شما کرده است.

  وی به خدمات آیت الله مرعشی نجفی در جمع تراث شیعه اشاره کرد و افزود: معظم له با زحمات زیاد و با نماز و روزه استیجاری، کتابخانه عظیمی در قم تأسیس کرد که جزء ذخائر شیعه است. آیت الله مرعشی نجفی وصیت کرد که: «من را در ورودی کتابخانه و پایین پای اهل علم دفن کنید تا آنها از من یاد کنند و این سیره ایشان برای همه ما درس است.»

  آیت الله رمضانی به ضرورت ترجمه و تعیین تلفظ کلمات قرآن و نهج البلاغه به زبان لاتین اشاره کرد و گفت: این اقدام اثر زیادی دارد و در فهم متون برای دیگران تأثیرگذار است. ما در آلمان که بودیم ترجمه و تلفظ قرآن به زبان آلمانی را آغاز کردیم. خانم آنه‌ماری شیمل اسلام شناس و اندیشمند آلمانی است که 15 زبان بلد بود. او صحیفه سجادیه را ترجمه کرد که خدمت بزرگی است.نقل کرده اند که ترجمه صحیفه را به دوستان آلمانی خود هدیه دادند. آنها بعد از آشنایی با این کتاب، از آن پس به دعایی غیر از صحیفه رجوع نکردند و صحیفه کتاب دعای دائمی آنها شده بود. ارادت شیمل به خاندان وحی زیاد بود تا جایی که پس از مرگ وی، روی سنگ قبرش حدیث امیرالمؤمنین(ع) "النَّاسِ نِیَامٌ فَإِذَا مَاتُوا انْتَبَهُوا؛ مردم خواب هستند؛ پس هنگامی که می‌میرند، هشیار می‌شوند" حک شد.

  وی ادامه داد: امام سجاد در دعای مکارم الاخلاق به حوزه های فردی و اجتماعی زندگی انسان اشاره کرده و ویژگی های انسان در حوزه فردی و اجتماعی را بیان کرده است.

  آیت الله رمضانی اظهار داشت: مدیر محترم انتشارات انصاریان به نشر آثار شیعه بسیار خدمت کردند و باید از زحمات ایشان قدردانی شود.

  مدیر انتشارات انصاریان در بیان گزارشی کوتاه از فعالیت های این انتشارات گفت: تاکنون دوازده هزار عنوان کتاب با موضوعات مختلف چاپ کرده ایم که 500 عنوان از این تعداد، به زبان انگلیسی بوده است.

  «محمدتقی انصاریان» افزود: 40 نماینده در کشورهای مختلف داشتیم؛ تا سال 1390 دست ما برای ارسال کتاب به کشورهای دیگر باز بود و بزرگترین تولید و توزیع کتاب متعلق به انتشارات ما بود، اما اکنون به دلیل هزینه های زیاد پست، نمی توانیم به جایی کتاب ارسال کنیم. دست ما بسته است و با هر اداره ای هماهنگی کردیم فایده نداشت.

  وی با بیان اینکه دولت و حکومت باید برای کتاب، فکر و تدبیری داشته باشد، اضافه کرد: همچنان که برای امور دیگر یارانه می دهند، برای کتاب نیز باید یارانه اختصاص دهند.

  مدیر انتشارات انصاریان، خدمت به قرآن را یکی دیگر از خدمات این انتشارات معرفی کرد و افزود: وهابی ها می گفتند ایران قرآن ندارد. لذا به این فکر افتادم که قرآن های چاپی متعلق به شیعیان که در ایران چاپ شده را جمع آوری کنم؛ دست کم 500 جلد قرآن را جمع آوری کردم که از این تعداد، 200 جلد بی نظیر و منحصر به فرد است.

  وی در پایان گفت: بیش از 500 هزار جلد، کتاب هایی درباره اسلام به ویژه معارف اهل بیت(ع) و تشیع، چاپ و منتشر کرده و به کشورهای دیگر توزیع کرده ایم. همچنین ده جلد خاطرات خود را درباره مراجع نوشته ام که کار ماندگاری است.

  در پایان دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت(ع) از آثار، کتاب ها و قرآن هایی که از سوی "انتشارات انصاریان" منتشر شده است، بازدید و استاد محمدتقی انصاریان توضیحاتی به دبیرکل ارائه کرد.

 • گزارش تصویری/ دیدار دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت(ع) با مدیر انتشارات انصاریان

  گزارش تصویری/ دیدار دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت(ع) با مدیر انتشارات انصاریان

  دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت(ع)، پیش از ظهر امروز ـ چهارشنبه ۸ تیر ۱۴۰۱ ـ از «محمدتقی انصاریان» مدیر انتشارات انصاریان عیادت و از آثار این انتشارات بازدید کرد. آیت الله «رضا رمضانی» در این دیدار با قدردانی از تلاش های آقای انصاریان با بیش از نیم قرن خدمت در عرصه انتشار کتاب های دینی، از درگاه خداوند برای ایشان آرزوی تندرستی و سلامت کامل کرد.

 • بازرس اجلاس هفتم مجمع عمومی مجمع جهانی اهل بیت(ع) منصوب شد

  بازرس اجلاس هفتم مجمع عمومی مجمع جهانی اهل بیت(ع) منصوب شد

  دبیر ستاد برگزاری اجلاس هفتم با صدور حکمی حجت الاسلام و المسلمین آقای محسن حسنی سعدی را به سمت بازرس اجلاس هفتم مجمع عمومی منصوب کرد.

 • گزارش تصویری/ جلسه اخلاق اداری در مجمع جهانی اهل بیت(ع)

  گزارش تصویری/ جلسه اخلاق اداری در مجمع جهانی اهل بیت(ع)

   اولین جلسه از سسله جلسات درس اخلاق با عنوان "اخلاق اداری" پیش از ظهر امروز پنج شنبه دوم تیر ۱۴۰۱ با سخنان آیت الله «رضا رمضانی» دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت(ع) در قم، برگزار شد. این جلسات قرار است ماهی یک بار برگزار شود.

 • آیت الله رمضانی: مکتب اهل بیت(ع) به صورت عمیق، دقیق و جامع به دنیا معرفی شود/ فیلم

  آیت الله رمضانی: مکتب اهل بیت(ع) به صورت عمیق، دقیق و جامع به دنیا معرفی شود/ فیلم "بانوی بهشت" فتنه روزگار است

  دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت(ع) اظهار داشت: امروز منطق شیعه کمتر، و انحرافات داعش بیشتر به گوش جهانیان می رسد. علت این امر، شیطنت امپراتوری رسانه ای در دنیا است که تعمد دارند داعش را بیشتر معرفی کنند و چهره اسلام را خشن و تند جلوه دهند.

آمارهای موجود از شیعیان اردن         

 

1- آمار «دائرةالمعارف امام حسين(ع)» از شیعیان اردن‏ ـ سال 2000

 

جمعیت کشور: 5.498.843

درصد شیعیان نسبت به جمعیت کشور: 13 درصد

 

---------------------------------------------------------

 

2- آمار «سازمان CIA» از شیعیان اردن ـ سال 2007

  
جمعیت کشور: 
6.342.948
جمعیت مسلمانان: 
5.962.371 
جمعیت شیعیان:
 126.859
درصد شیعیان نسبت به جمعیت کشور: 
2 درصد

 

---------------------------------------------------------

 

3- آمار «مجمع جهانی اهل‏بیت(ع)» از شیعیان اردن ـ سال 2008
  
جمعیت کشور: 
8.587.000 
جمعیت مسلمانان: 7.329.863 
جمعیت شیعیان: 146.597

درصد شیعیان نسبت به جمعیت کشور: 
2 درصد

 

---------------------------------------------------------

  
4- آمار انجمن دین و زندگی اجتماعی «مؤسسه  PEW» از شیعیان اردن ـ سال 2009
  
جمعیت کشور: بیش از 6.000.000
جمعیت مسلمانان: 6.202.000
جمعیت شیعیان: 62.000
درصد شیعیان نسبت به جمعیت مسلمان کشور: کمتر از 1 درصد
  

پایگاه‌های مرتبط

مجمع جهانی اهل‌بیت (ع)

مجمع جهانی اهل‎بیت(علیهم‎السلام)، به عنوان یک تشکل جهانی و غیردولتی، از طرف گروهی از نخبگان جهان اسلام تشکیل شده است. اهل‎بیت(علیهم‎السلام) به این دلیل بعنوان محور فعالیت انتخاب شده‎اند که در معارف اسلامی در کنار قرآن، محوری مقدس را که مورد پذیرش عامه مسلمین باشد، تشکیل می‎دهند.
مجمع جهانی اهل‎بیت(علیهم‎السلام) دارای اساسنامه‎ای مشتمل بر هشت فصل و سی و سه ماده است.

 • ایران - تهران - بلوارکشاورز - نبش خیابان قدس - پلاک 246
 • 88950827 (0098-21)
 • 88950882 (0098-21)

تماس با ما

موضوع
ایمیل
متن نامه
6+3=? کد امنیتی