رافد التمیمی: زیارت اربعین اتحاد ملت ایران و ملت عراق را نشان داد

رئیس موسسه وراث الانبیاء گفت: استکبار جهانی به خصوص طی سال های اخیر تلاش کرد که بین ملت ایران و ملت عراق تفرقه بیندازد، آنها از زیارت اربعین می ترسند، زیارت اربعین نشان داد که ملت ایران و ملت عراق با هم متحد هستند و باید برای تقویت این اتحاد تلاش کرد.

رافد التمیمی: زیارت اربعین اتحاد ملت ایران و ملت عراق را نشان داد

 نشست مجمع جهانی اهل بیت(ع) با موکب داران و فعالان اربعین در عرصه بین الملل پیش از ظهر امروز پنج شنبه 25 شهریور 1400 در سالن جلسات ساختمان این مجمع در شهر قم برگزار شد.

حجت الاسلام و المسلمین «رافد التمیمی» رئیس موسسه وارث الانبیاء در این نشست گفت: زیارت اربعین تاثیرات زیادی بر عرصه سیاسی عراق و غیر عراق دارد، دشمنان اسلام و تشیع از زیارت اربعین ناراحت می شوند.

وی ادامه داد: استکبار جهانی به خصوص طی سال های اخیر تلاش کرد که بین ملت ایران و ملت عراق تفرقه بیندازد، آنها از زیارت اربعین می ترسند، زیارت اربعین نشان داد که ملت ایران و ملت عراق با هم متحد هستند و باید برای تقویت این اتحاد تلاش کرد.

رئیس موسسه وارث الانبیاء افزود: موکب ها قلب تپنده مراسم زیارت اربعین هستند و باید برای تقویت ابعاد فکری این مراسم تلاش کنیم، موکب داران در این خصوص قدرت تصمیم گیری دارند و باید ارتقای اندیشه ها را در دستور کار قرار بدهیم.

التمیمی، تقویت موکب های اربعین را ضروری دانست و تصریح کرد: باید موکب داران تشویق شوند که به برنامه های فرهنگی در موکب های در کنار خدمت رسانی به زائرین بپردازند.

وی خاطرنشان کرد: باید کارگاه هایی در نقاط مختلف برای موکب داران برگزار شود و یک برنامه دارای چارچوب برای ارتقای این موکب داران، طراحی گردد.

Ahl Al-Bayt World Assembly

The Ahl al-Bayt World Assembly  is an international non-governmental organization (INGO) that was established by a group of Shiite elites under the supervision of the great Islamic authority of the Shiites in 1990 to identify, organize, educate and support the followers of Ahl al-Bayt.

  • Tehran Iran
  • 88950827 (0098-21)
  • 88950882 (0098-21)

Contact Us

Issue
Email
The letter
6-6=? Captcha