جلد اول کتاب «۱۵۰ صحابی ساختگی» به زبان اندونزیایی ترجمه و منتشر شد

سه شنبه, 19 تیر 1403

به همت مجمع جهانی اهل بیت(ع) جلد اول کتاب «۱۵۰ صحابی ساختگی» به زبان اندونزیایی در کشور اندونزی ترجمه و منتشر شد.

جلد اول کتاب «۱۵۰ صحابی ساختگی» به زبان اندونزیایی ترجمه و منتشر شد

به گزارش پایگاه رسمی اطلاع رسانی مجمع جهانی اهل بیت (ع) - به همت مجمع جهانی اهل بیت(ع) جلد اول کتاب «۱۵۰ صحابی ساختگی» به زبان اندونزیایی در کشور اندونزی ترجمه و منتشر شد.

این اثر فهم و توضیحی درباره اشخاص و احادیث ساختگی سیف بن عمر در ساحت سنت نبوی و تاریخ صدر اسلام است. نویسنده در این اثر کوشیده تا الگویی را در راستای پاک‌سازی تاریخ و متون علمی اسلام از خرافه‌ها و جعلیات ارایه دهد. بر اساس آنچه در این کتاب تبیین شده، سيف بن عمر یکی از زندیقان به شمار آمده و از تعصبات قبیله ای شدیدی برخوردار بوده است. همین دو امر او را از سویی به ایجاد انحراف در آموزه های اسلامی و از سوی دیگر به بزرگ‌نمایی قبیله بنی‌تمیم به عنوان افرادی که تمام افتخارات اسلام مربوط به آنان می‌باشد واداشته است.

حجم قابل توجهی از این کتاب به غیر واقعی بودن دو شخصیت به نام‌های قعقاع بن عمرو تميمي و عاصم بن عمرو تمیمی و فضایلی که سیف به آن دو نسبت می دهد اختصاص یافته است.

کتاب «۱۵۰ صحابی ساختگی» اثر علامه عسکری، از سوی شمس العارف به زبان اندونزیایی ترجمه شده و در قطع رقعی منتشر شده است.

555555.jpg

نظر دهید

شما به عنوان مهمان نظر ارسال میکنید.

مجمع جهانی اهل‌بیت (ع)

مجمع جهانی اهل‎بیت(علیهم‎السلام)، به عنوان یک تشکل جهانی و غیردولتی، از طرف گروهی از نخبگان جهان اسلام تشکیل شده است. اهل‎بیت(علیهم‎السلام) به این دلیل بعنوان محور فعالیت انتخاب شده‎اند که در معارف اسلامی در کنار قرآن، محوری مقدس را که مورد پذیرش عامه مسلمین باشد، تشکیل می‎دهند.
مجمع جهانی اهل‎بیت(علیهم‎السلام) دارای اساسنامه‎ای مشتمل بر هشت فصل و سی و سه ماده است.

  • ایران - تهران - بلوارکشاورز - نبش خیابان قدس - پلاک 246
  • 88950827 (0098-21)
  • 88950882 (0098-21)

تماس با ما

موضوع
ایمیل
متن نامه
5-4=? کد امنیتی