مسئول نهاد رهبری در دانشگاه تهران: اختلاف‌های مسلمانان باید در مجامع علمی مورد بحث قرار گیرد

Friday, 17 November 2017
مسئول نهاد رهبری در دانشگاه تهران گفت: تکفیری‌ها هرکسی که موافق آنها نباشد را تکفیر می‌کنند و همچنین جنایت‌هایی مرتکب می‌شوند که در هیچ مذهبی جایی ندارد.

مسئول نهاد رهبری در دانشگاه تهران و قم با تاکید بر ضرورت وحدت میان مسلمانان جهان تاکید کرد: اختلاف‌ها میان شیعیان و اهل سنت بسیار اندک است و این اختلاف‌های اعتقادی و فقهی باید در مجامع علمی مورد بحث و بررسی قرار گیرد بنا بر این مسلمانان جهان باید وحدت خود را حفظ کنند و از جدایی امت اسلام جلوگیری کنند.

حجت‌الاسلام والمسلمین محمدمهدی کرمی بیان کرد: تمامی اهل سنت به جز فرقه‌های وهابی و ناصبی محب اهل بیت(ع) هستند و محبت برخی از فرقه‌های اهل سنت مانند حنفی به اندازه‌ای به اهل بیت(ع) زیاد است که گویا شیعه هستند.

وی با بیان اینکه نواصب و وهابی‌ها با اهل بیت(ع) عداوت دارند افزود: بدون تردید انگلیس در تشکیل و گسترش وهابیت نقش و تاثیر زیادی داشته است و هیچکس نمی‌تواند این مسأله را انکار کند؛ انگلیس، وهابیت را راه‌اندازی کرد که میان مسلمانان تفرقه ایجاد کنند تا خودشان بتوانند به همه کشورهای منطقه تسلط داشته باشند.

مسئول نهاد رهبری در دانشگاه تهران و قم تاکید بر اینکه تکفیری‌ها با جنایت‌های خودشان، چهره‌ای زشت از اسلام به دنیا نشان می‌دهند گفت: استکبار جهانی به سرکردگی آمریکا حمایت‌های بسیار زیادی از عربستان می‌کند، البته این حمایت‌ها در راستای اهداف استعماری است و دشمنان تلاش می‌کنند زمینه را برای اجرای سیاست‌های خودشان فراهم کنند.

وی با بیان اینکه تکفیری، درک درستی از آیات قرآن ندارند تاکید کرد: تکفیری‌ها هرکسی که موافق آنها نباشد را تکفیر می‌کنند و همچنین جنایت‌هایی مرتکب می‌شوند که در هیچ مذهبی جایی ندارد و این جنایت‌ها به دلیل ایجاد اسلام هراسی در جوامع غربی است.

مسئول نهاد رهبری در دانشگاه تهران و قم برگزاری همایش‌ها‌ و نشست‌ها، در راستای ایجاد اتحاد میان مسلمانان را ضروری دانست و گفت: علاوه بر تبادل نظر و تجربه‌هایی که در اینگونه همایش‌ها انجام می‌شود، صرف برگزاری این نشست‌ها و همایش‌ها موجب می‌شود که دشمنان بفهمند که مسلمانان با یکدیگر وحدت دارند و آن‌ها نمی‌توانند میان مسلمانان اختلاف ایجاد کنند.

شایان ذکر است "اجلاس بین المللی محبان اهل‌بیت(ع) و مسئله تکفیری‌ها" به همت مجمع جهانی بیداری اسلامی و با همکاری نهادهای مختلف - از جمله مجمع جهانی اهل‌بیت علیهم السلام - در روزهای دوم و سوم آذر ماه ۱۳۹۶ با حضور بیش از ۵۰۰ میهمان داخلی و خارجی در تهران برگزار می‌شود.

Ahl Al-Bayt World Assembly

The Ahl al-Bayt World Assembly  is an international non-governmental organization (INGO) that was established by a group of Shiite elites under the supervision of the great Islamic authority of the Shiites in 1990 to identify, organize, educate and support the followers of Ahl al-Bayt.

  • Tehran Iran
  • 88950827 (0098-21)
  • 88950882 (0098-21)

Contact Us

Issue
Email
The letter
3+4=? Captcha